1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Zebra perde

Zebra perde

Zebra perde, stor perde kategorisine giren bir perde türüdür. Görüntüsündeki zebra deseni, zebra perde ismini almasına neden olmuştur. Birer sıra ve yatay olarak kalın dokunmuş kumaş ile tül kumaşın biraraya getirilmesi ile üretilir.

Stor perde gibi mekanizması sayesinde açılıp kapanabilen zebra perde, sık dokunan kumaşlar ile tül kumaşların uyumu sayesinde ışığı mekana eşit bir şekilde yansıtır. Ayrıca istenildiği zaman, tasarımı sayesinde tül kumaşlardan oluşan parçalar, kalın dokunmuş kumaşlar ile kapatılarak, mekanın ışıktan yalıtılması da sağlanabilir. Bu özellikleri perde almak isteyen tüketiciler arasında zebra perde tercihi yapılmasının başlıca nedenleri arasında yer almaktadır.

zebra perde

Zebra perde genellikle tamamı polyester kumaştan üretilir ve metrekare başına yaklaşık 100 gram ağırlığı ile farklı bir mekana kolaylıkla taşınabilir. Satın alınan bir zebra perde, kullanıcı tarafından korniş aparatı ile kolaylıkla monte edilebilir. Korniş aparatı dışında; direkt olarak tavana, duvara ya da L aparatı adı verilen aparat ile istenilen yere montajı da mümkün olan zebra perde, stor perdeler gibi dikkatli bir şekilde düz bir alana serilerek su ile temizlenebilir. Su ile temizleme tercih etmeyenlere, özel temizleme spreyleri de etkili bir zebra perde temizliği sağlamaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ