Reklam
Reklam

Karo Halı Modelleri

Ev dekorasyonunda kuşkusuz önemli bir yeri olan halılar; odalarda salonda ve mutfakta kullanıldıkları gibi koridorumuzun zeminini de boş bırakmıyorlar.

  • 25 Kasım 2015
  • 1.354 kez görüntülendi.

Karo Halı Modelleri

Ev dekorasyonunda kuşkusuz önemli bir yeri olan halılar; odalarda salonda ve mutfakta kullanıldıkları gibi koridorumuzun zeminini de boş bırakmıyorlar. Odalarımız için seçeceğimiz halılarda bizi zorlayan kısım  geniş, uzun ya da dar bir alana sahip olmasına göre seçimlerimize de dikkat etmemiz gerektiğidir. Günümüz evlerinde pek çok karo halı ince ve uzun bir yapıdayken, geniş ve büyük bir alana sahip olan karolarla karşılaşmak da tabi ki mümkün. Bunun yanında odalarımız için halı seçimlerinde işimizi kolaylaştıracak bir konudan bahsedecek olursak, bu da hiç kuşkusuz; mobilyanın ve aksesuarın az olmasıdır. Örneğin salonumuz için halı seçerken koltuklara, perdelere, masaya, sandalyelere ve diğer tüm dekorasyon ürünlerine uyması için büyük bir çaba gösteririz. Fakat koridor için böyle bir zorunluluğumuz yoktur. Yalnızca etrafta var olan bir kaç mobilyaya uyum sağlaması ve evin genel ambiyansına uyması yeterlidir.

 

Karo Halı Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  1. Halılar gün içinde sürekli geçtiğimiz ve ev içerisinde yolumuzun en çok düştüğü bölgedir. Mutfaktan çıkarken, salona giderken veya etrafta çocuklar koştururken genelde çabucak geçip gidilen yerdir. Bu hengamenin içerisinde hızla yürüdüğünüz halılar olası tehlikeleri minimuma indirmek ve kötü bir kaza yaşamamak için halılarımız kaymayan taban özelliğine sahip olmalıdır. Oda zemininin tamamını kaplamayacağı ve yan taraflarda açıklıklar oluşacağı için seçtiğimiz halıların kaymaması oldukça önemlidir.
  2. Koridor için halı seçimimizde dikkat etmemiz gereken ise, metre hesabı alınan halıların desenleri yarıda kalacak şekilde kesilmemesidir. Bunun için olanaklar dahilinde biraz daha uzun veya kısa olmasında ya da biraz daha geniş veya dar olmasında bir engel yoksa kesim işlemini bu şekilde gerçekleştirmeliyiz. Böylece halı üzerindeki desen bozulmamış ve şıklık açısından rahatsız edici bir görüntü tasarlanmamış olur.
  3. Karo halı seçerken son unsur ise kolayca taşınabilir ve hafif olmasıdır. Halılar zaman zaman ayakkabıyla bile basılan yerler olduğu için tüm alanı süpürmek ve silmek isteyebilirsiniz. Hal böyle olunca halınızı kolaylıkla kaldırabilmeniz için hafif ve taşınabilir özellikte olması önemlidir.
Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ