Reklam

En Güzel Bebek Beşikleri

En Güzel Bebek Beşikleri, Bebek Beşiği Modelleri ve Bebek Beşiği Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler.

  • 20 Nisan 2016
  • 12.892 kez görüntülendi.

En Güzel Bebek Beşikleri

Bebeklerin doğumuna günler kala bebek beşikleri başta olmak üzere bebek odasının tamamlanması için ebeveynlerin kapıldığı tatlı telaşla birlikte, onun için özel yaşam alanı oluşturma heyecanı kendini belli ediyor. Bebeğinize sunacağınız konforlu ve rahat bir uyku, hem sizin hem de bebeğinizin huzur içinde bir gece geçirmesini sağlayacaktır.

 

Bebek Beşiği Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Dünyaya geldiklerinde gözlerini yeni yeni açabildikleri, ilk heyecanların yaşandığı yer olan bebek odası için dekoratif ve güvenli bebek beşikleri arıyorsanız bir kaç özel ayrıntıyı göz ardı etmemelisiniz. Belki de ilk ve en güzel hediyeniz olan bebek beşiklerinin seçiminde dikkat edilmesi ve özen verilmesi gereken bazı noktalar vardır.

  1. Her ne kadar görselliğine ve dekorasyonuna önem versek bile, bir bebek için daha önemli bir nokta olan konfor ve güveliği asla gözden kaçırmamalıyız.
  2. Bebek beşiği seçerken, beşik üretiminde kimyasal ya da sağlığa zarar verici bir madde kullanılıp kullanılmadığına dikkat etmeliyiz.
  3. Sallanabilen bebek beşikleri için raylarında bir kayma olmamasına, tekerleklerinin sabitlenebiliyor olmasına önem vermemiz gerekir.
  4. Ayrıca tasarımda kullanılan aksesuar ve yatak kısmındaki ek tekstil ürünlerinin çıkarılıp yıkanabiliyor olması bebeğinizin sağlığı için oldukça önemlidir.
  5. Yine tasarımda kullanılan boncuk, süs gibi aksesuarların bebeklerin ulaşamayacağı, söküp alamayacağı bir yükseklikte olması oldukça önemlidir.
  6. Beşiğin fiziksel yapısında keskin ve sert açılar bebeğin konforu için oldukça büyük bir engel olacağından tercihlerimizi bu tarz beşiklerden yana yapmamalıyız.
  7. Beşiğin yatak kısmındaki kumaşların %100 pamuktan üretilmesi, hem sizin hem de bebeğinizin huzurlu bir gece geçirmesini sağlar.

 

En Güzel Bebek Beşikleri

Bu yıl alışılmışın dışında bebek beşiği modelleri oldukça dikkat çekiyor. Eskiden sıklıkla kullanılan cibinlik ve beyaz tüllerin aksine son zamanlarda renkli tüller ve ahşap desenler tercih ediliyor. Bebekler için otantik ve saf maddeden yapılmış sağlıklı ürünlere ilgi duyan ebeveynlerin tercihi bambudan yapılmış sade beşiklerken, bebeklerin cinsiyetine göre özel tasarlanmış modeller arayan ebeveynler ise hem renklere hem de şekil ve süslere daha çok önem veriyor. Yeni model beşiklerin alt kısmında bulunan çekmeceler ise anneler için hem kolaylık hem de zaman açısından tasarruf sağlamaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ