Dekorasyonda Vintage Modası

Nerede o eski tasarımlar, mobilyalar, dekorasyonlar diyen eski insanlar vardır hep. Bir nebze olsun osmanlı mimarisinden nasiplenebilmiş, dönemin dekoratif ürünleriyle tanışabilmiş şanslı kişilerdir onlar. Bu konuda onlara hak vermemek elde değil. Geçmişe dönüp baktığımızda hayranlık duyabileceğimiz pek çok şeyden bir tanesi de eskilerin dekorasyon anlayışı olsa gerek.

Günümüzde birçok konuda olduğu gibi dekorasyon konusunda da geçmişe bir yolculuk başladı. Eski ama aynı zamanda trend olan akımın ne olduğunu tahmin etmek çok da zor olmasa gerek öyle değil mi?
vintage mobilya

Vintage modası geri geldi ve yeniden evlerimizde boy göstermeye başladı. Peki nedir bu vintage çılgınlığı, ne anlama gelir vintage? Kısaca özetlemek gerekirse vintage; kelime anlamı olarak belirli bir döneme ait olan ve o döneme ait belirgin izler taşıyan tasarımlara verilen isimdir. Geçmişini önemseyen ve nostaljiden vazgeçemeyen kişilerin evlerinde rastlayabileceğimiz bu akım bizleri alıp eskilere götürmekte oldukça başarılı. Örneğin salonunuzda nostaljik bir görünüm elde etmek istediğinizde bunu kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Eskitme mobilyalar, desenli perdeler, varaklı aynalar sayesinde vintage çılğınlığına sizde katılabilirsiniz. Nostalji ve çılgınlık aynı cümle içerisinde pek uyumlu gibi görünmese de bu akıma olan ilgiyi ifade etmek için kullanılabilecek başka bir ifade gelmiyor akıllara.

Akımın en belirgin renklerinden bahsedecek olursak; en başta asilliğin simgesi olan beyaz geliyor tabi ki. Devamında ise uçuk pembeler, griler ve turkuaz tonlar geliyor. Sizler de vintage çılgınlığının bir parçası olmak istiyorsanız küçük adımlarla nostalji yolculuğuna çıkmak için acele edin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir