Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır

Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır

Misafirlerimizi ağırladığımız, hoş sohbetlerle renk kattığımız, lezzetli yemeklerle tat kattığımız salonlarımız, hiç şüphesiz ki en iyi ve en şık tasarımları hak ediyorlar. Bu konuda en ince ayrıntısına kadar düşünmemiz ve iyi bir araştırma yapmamız gerektiğini unutmadan göz alıcı bir salon dekorasyonuna sahip olabiliriz.

SALON DEKORASYONU NASIL OLMALIDIR

Misafirlerimizi ağırladığımız, hoş sohbetlerle renk kattığımız, lezzetli yemeklerle tat kattığımız salonlarımız,  hiç şüphesiz ki en iyi ve en şık tasarımları hak ediyorlar. Bu konuda en ince ayrıntısına kadar düşünmemiz ve iyi bir araştırma yapmamız gerektiğini unutmadan göz alıcı bir salon dekorasyonuna sahip olabiliriz. Bunun için ilk yapmamız zevkimize göre seçeceğimiz salon oturma grubunun renk ve tasarımına karar vermek. Daha sonra bu oturma grubu için en kullanışlı ve en fonksiyonel özellikte olanını diğerlerinden ayırabiliriz. Bununla birlikte tasarımımızı tamamlayacağımız perde, halı, avize ve diğer aksesuarların seçimine de karar verebiliriz.

SALON DEKORASYONUNDA DİKKAT ETMEMİZ GEREKENLER

Öncelikle daha sonradan yapılandırılması zor olduğu için salonumuzun zeminini ayarlamalıyız. Zemini değiştirmeniz her zaman için kolay olmayacağından iyi düşünüp doğru bir karar vermeliyiz. Zemin, salonun kalitesini gösterecek ilk unsur olduğu için iyi bir malzeme seçmelisiniz. Son zamanlarda sıklıkla tercih edilen ve modern bir görüntü sunan park, oldukça sağlam ve uzun ömürlü olmasıyla da dekorasyonun ilk ürünü olmaya hak kazanıyor.

Bir sonraki adım olan tavan seçimi olacaktır. Abartılı bir kartonpiyer seçimi, modern spor görünümlü bir salon için pek de uyumlu olmayacağından, aklınızdaki genel tasarıma uygun bir tavan oluşturmalısınız. Eğer tasarımınıza kartonpiyer uyum sağlamıyorsa, spot ışıklarla daha modern bir hava katabilirsiniz.

Salona girdiğiniz an sizi karşılayacak olan duvarlar, odanın tüm havasını etkilemektedir. Açık ve boğucu olmayan renkler seçmeniz, daha ferah ve canlı bir salon tasarlamanıza yardımcı olacaktır. Aksi taktirde hem sıkıcı hem de dar bir alan oluşturmuş olacaksınız. Ayrıca duvarların kaliteli ve sağlıklı ürünlerle boyanması oldukça önemlidir.

Şimdi sıra geldi mobilya seçiminize Mobilyalarınızda sizi kısa zamanda sıkmayacak, uzun ömürlü ve kaliteli ürünleri tercih etmelisiniz. İlk önce salonun boyutuna göre

ürünleri kendinize hedef almalısınız. Daha sonra renk ve tarz açısından zevkinize hitap eden özel tasarım harikalarına göz atmalısınız. Kullanılan eşyalar hem renk hem de tarz olarak birbirlerine uyum sağlamalıdırlar. Eğer gün içinde salonda sıklıkla vakit geçirecekseniz rahat ve konforlu ürünler ilk tercihiniz olmalı. Salonu sadece misafirlerinizi ağırlayacağınız, özel davetler vereceğiniz bir alan olarak kullanacaksanız daha ihtişamlı ve özel tasarımlara yer verebilirsiniz.

Küçük salonlar için özellikle beyaz ve tonlarında kullanacağınız dekorasyon ürünleri, salonunuzu olduğundan çok daha büyük ve geniş gösterecektir.

Farklı bir tarza ve alışılmışın dışında bir ruha sahipseniz retro  tasarımlara yer verebilirsiniz. Bu tasarımlar hem ruhunuzu besleyecek, canlılık katacak hem de rahatlığı ve konforuyla en çok vakit geçireceğiniz alan olacak.

Eğer salonunuzda sıklıkla vakit geçirmiyor ve özel misafirlerinizi ağırlıyorsanız çok daha zengin bir hava katabilir, sadelikten uzak ihtişamlı bir görünüm oluşturabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ