En Güzel Rustik Perde Modelleri

En Güzel Rustik Perde Modelleri

Evinize farklı bir hava katmak ve gösterişli modellerle zenginleştirmek istiyorsanız rustik perde modelleri tam size göre. Şık ve modern bir görünüm elde etmek için evlerde sıklıkla kullanılan rustik perdeler, çeşitliliği ve özel tasarımlarıyla da göz alıcı özelliklere sahip.

RUSTİK PERDE MODELLERİ

Evinize farklı bir hava katmak ve gösterişli modellerle zenginleştirmek istiyorsanız rustik perde modelleri tam size göre. Şık ve modern bir görünüm elde etmek için evlerde sıklıkla kullanılan rustik perdeler, çeşitliliği ve özel tasarımlarıyla da göz alıcı özelliklere sahip. Özellikle salonlarda ve yere kadar camların olduğu büyük odalarda tercih edilen rustik perdeler marjinal ve özel tasarımlar sunmaktadır.

Rustik Perde Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Rustik perde silindir şeklinde halkalı boru üzerine geçirilen perde çeşididir. Perdenin kumaşını seçmeden önce halkalı borunun cinsine karar verilmelidir. Bu boru ahşap veya pirinçten üretilebilir. Ahşap veya pirinç seçimi yapılırken odanın genel tasarımı ve kullanıcının zevkleri göz önünde bulundurularak tercih edilir. Zeminin parke olduğu bir oda için ahşap boru kullanılması ahenk açısından uygun olacağı gibi, gümüş renklerle veya klasik mobilyalarla döşenmiş bir oda için ise metal boru tercihi daha doğru olacaktır. Rustik perde modelleri son derece gösterişli ve özel bir hava kattığı için kartonpiyer ve diğer aksesuarlar kullanılarak göz yorucu bir hal almaması gerekiyor. Kumaş seçimlerinde zengin bir çeşitliliğe sahip olan bu perdeleri istediğiniz renk ve tarzda bulabilmeniz mümkündür. Kumaşlar daha çok odanın genel dekorasyonuna uyum sağlayacak şekilde seçilmelidir. Spor ve standart modellerin kullanıldığı bir odada süslemenin ve işlemenin az olduğu, klasik ve ağır modellerin kullanıldığı odalarda ise abiye ve gösterişli tasarımlar tercih edilmelidir.

Rustik Perde Trendleri

Rustik perde modelleri bu yıl odaların genel modern ve spor havasından da etkilendiği için düz, sade ve klasik modellerden oluşmaktadır. Halkaların takıldığı borunun parkeye katacağı uyumdan dolayı ahşap seçilmesi, kumaşların pastel ve göz yormayan renklerden oluşması bu yılki perde seçiminin evimize sakin ve modern bir  hava katacağını gösteriyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Kezban akin diyor ki:

    Merhaba köşe cama rustik olurmu acaba? Şimdiden tesekkur ettim

BİR YORUM YAZ