En Güzel Amerikan Mutfak Modelleri

En Güzel Amerikan Mutfak Modelleri

2016 AMERİKAN MUTFAK MODELLERİ

Kadınların evde en çok vakit geçirdiği bölüm mutfaklardır. Kadın için evde olmazsa olmaz bir yer olan mutfaklar, evin adeta kalbidir. Bu nedenle dekorasyonu da oldukça önem kazanır.

Küçük mutfaklarda genişletme imkanı da yoksa mutfağınızı daha kullanışlı hale getirmek istiyorsanız, bir uzmandan dekorasyon fikirleri alabilirsiniz ya da kendi mutfağınızın konseptini kendiniz tasarlayabilirsiniz.

Gerek pratik kullanımı açısından gerekse kullanım alanı genişliği sağlaması açısından açık mutfak modellerine örnek olarak Amerikan mutfak modelleri ile ferah bir mutfakta keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Daha önceleri mutfaklar sadece pişirme alanı olarak düşünülürken, artık günümüzde oturup televizyon izlenen, adeta oturma odası olarak kullanılmaya başlanılan bir ortam haline gelmiştir. Özellikle Amerikan mutfak modelleri bu tabuyu yıkmıştır.

Günümüz teknolojileri ile yeni trend Amerikan mutfakları tüm ihtiyaç ve gereksinimlerinize yanıt verecektir. Amerikan mutfak denince akla bekar ve öğrencilerin kullandığı evler gelse de artık ailelerce de tercih edilmektedir.

Amerikan mutfak tarzları küçük evlerde mevcut alanı daha verimli kullanmanız için birebirdir. Ayrıca servis kolaylığı ve zamandan tasarruf sağlar. Yemek masası kullanmak istemiyorsanız ada mutfak tezgahı kullanabilirsiniz. Yanına sandalyeler ekleyerek yemek masanızı oluşturmuş olursunuz.

Hanımlar çoğunlukla evin diğer kısımlarına gelecek olan yemek kokusu şikayeti nedeniyle Amerikan mutfak için tereddüt etse de bu sorun iyi ve etkili bir davlumbaz ya da aspiratörle halledilebilir. Çöp kokusu ve kalan bulaşık kokusu için ise yapılması gereken tek şey çöp ve bulaşık biriktirmemektir.
Mutfaklarda popüler olarak kullanılan beyaz ve siyah mutfak renkleri Amerikan mutfaklarda da tercih edilen renklerdendir. Amerikan mutfak tarzı evinizle iç içe olacağından ev dekorasyonuyla uyum içinde olmak zorundadır. Bu mutfak tarzı dekoratif açıdan oldukça estetik durmaktadır.

Amerikan mutfaklar U şeklinde olabileceği gibi mutfağın şekil ve büyüklüğüne göre ada tarzı tezgah da olabilir. Ada tezgah altına kullanışlı çekmeceler yaptırabileceğiniz gibi raflar da yaptırıp çiçek ya da biblolarla süsleyip mutfağa ayrı bir hava katabilirsiniz. Lavaboların yeri sizin kullanım rahatlığınıza göre karar vereceğiniz bir konudur. Orta ada tezgaha yerleştirilebileceği gibi duvar kenarı kısmına da monte edilebilir. Fakat genelde orta kısmı masa olarak kullananlar için diğer kısımlar daha uygun olacaktır.

Mutfak dolaplarının şıklığını tamamlayan dolap kulpları sandığınızdan daha çok dikkat çekmektedir. Özellikle metal kulplar modern tarz yansıtacaktır. Mutfağınız büyükse ve Amerikan mutfağınız varsa orta tezgah etrafına köşe tarzı koltuklar da konfor sağlayacaktır. Ada tezgahın hemen üstüne şık veya spor bir avize çok şık duracaktır.

Mutfağın köşe kısımları olan kavşaklarda raflar olması ve raflara konulacak çeşitli canlı renklerdeki süs eşyaları mutfağınızı sıradanlıktan çıkaracaktır .

Bu yazımızda sizler için en güzel amerikan mutfak modellerini tanıtım amacıyla galeri olarak derledik.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ