Country Tarzı Ev Dekorasyon Fikirleri

Country Tarzı Ev Dekorasyon Fikirleri

Son dönemlerde popülerliği artan bir dekorasyon stili olan Country tarzı, aslında çok önceden ortaya çıkmış bir dekorasyon çeşitidir

Country Tarzı Ev Dekorasyon Fikirleri

 Son dönemlerde popülerliği artan bir dekorasyon stili olan Country tarzı, aslında çok önceden ortaya çıkmış bir dekorasyon çeşitidir. 17. ve 18. yüzyılda, Fransa’nın Provence adlı bölgesinde üretilen mobilyalardan temel alan bu tarz, günümüze kadar gelmiş ve etkisini giderek arttırmıştır. Temel olarak sıcak, konforlu, samimi, rahat ve renklerinde ise pastel ve açık tonların hakim olması ile evinizde hem şıklık hem de sıcak bir ortam yaratmanız mümkün.

 

Country ev dekorasyonu ile eviniz şık fakat rahat, pastel ve toprak tonları ile sıcak bir ortam yaratmak elinizde. Mobilya ve dekorasyonda beyaz, krem, açık renkler veya toprak tonları ile kombinleyebilirsiniz. Koltuklar ve yataklar oldukça geniş ve bir o kadar da rahattır. Doğal ahşap malzemeler veya hasır tarzda mobilyalar da kullanmak mümkün. Kumaşlarda ise pamuk veya keten kumaşlar tercih edilir ve bu kumaşlar genellikle çiçek desenli, ekose veya çizgili desenli olabilir. Aksesuarlarda ise yine ahşap tarzda veya seramik ferforjeler tercih edilir. Mobilya tarzları genelde yumuşak hatlara sahip olup, açık renkler ile uyum sağlanabilir. Duvarlarda ise yine pastel tonlarda tercih edilebilir. Country tarzın en önemli etkeni sadeliktir. Mobilya ve dekorasyon seçiminde bu sadelik göz önüne alınarak dekore edilmesi gerekir. Sadelik sağlandığı zaman, evinizde hem şıklığı yakalamış olursunuz hem de sıcak ve samimi bir ortamda yaşamış olursunuz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ