En Güzel Halı Modelleri

En Güzel Halı Modelleri

Evlerimizin olmazsa olmazı, gerçek anlamda bir tamamlayıcı görevi üstlenen halılar ev dekorasyonunda en son seçilen ürünlerden biridir. Bunun nedeni, piyasada çok geniş ürün seçeneklerinin olması ve her odaya uyum sağlayacak seçeneklere kolayca ulaşabilmemizdir.

2016 HALI FİYATLARI

Evlerimizin olmazsa olmazı, gerçek anlamda bir tamamlayıcı görevi üstlenen halılar ev dekorasyonunda en son seçilen ürünlerden biridir. Bunun nedeni, piyasada çok geniş ürün seçeneklerinin olması ve her odaya uyum sağlayacak seçeneklere kolayca ulaşabilmemiz. Salonumuzu tasarlarken ilk önce mobilyaları, perdeleri, konsolu, yemek masasını seçerek halıları en sona bırakırız. Hanımlar da çok iyi bilirler ki mobilyamıza halı bulmak, halımıza mobilya bulmaktan çok daha kolaydır. Peki sizce bizlere sunulan çok çeşitli, her odaya uyum sağlayabilecek bu halı modelleri bütçemize de uyum sağlamakta mıdır?

Halı modelleri markasına, büyüklüğüne, desenlerine, fonksiyonelliğine ve özelliklerine göre farklı fiyatlandırmalarla karşımıza çıkarlar. Fakat ürünün ucuz ya da pahalı olmasından çok kaliteli ve uzun ömürlü olması önemlidir. Özellikle yürüyüş bölgesi üzerinde bulunan halıları seçerken dayanıklı ve kolay deforme olmamasına özen göstermeliyiz. Bunun için her ne kadar fazla para ödüyor olarak görünsek de uzun vadede oldukça doğru bir karar vermiş olduğumuzu görebiliriz.

HALI FİYATININ BELİRLENMESİNDEKİ ÖLÇÜTLER

Öncelikle çoğu üründe olduğu gibi halı modellerinde de internetten yaptığınız online siparişlerle çok daha karlı bir alışveriş yapmış olursunuz. Önde gelen markalar müşterilerine online alışverişlere özel kampanyalı fiyat ve ödeme seçenekleri sunuyorlar. Halıların özelliklerine baktığımızda ise metrekareye düşen ipliğin ağırlığı fiyat konusunda en mühim belirleyicidir. Metrekareye düşen ipliğin ağırlığı, dokuma sırasında ölçülen ipliğin sıklığını belirlediği için halının dayanıklılığını ve kalitesini belirlemede önemli bir ölçüttür. Bu durumda doğrudan maliyeti etkilediği için fiyat konusunda fark oluşmasına neden olur. Buna bağlı olarak ipliğin kalitesi ve dayanıklılığı da fiyatın artıp azalmasını doğrudan etkiler. Makine halıları için kullanılan naylon, polipropilen, polyesteri, akrilik ve yün halılar; markaların da kalite belirlemedeki önemli unsurlarındandır. Bunların en maliyetli ve uzun ömürlü olanı ise yün halıdır. Halı üretiminde oldukça nitelikli ve özel üretime sahip olan yün iplikler en pahalı ve dirençli halılar için kullanılırlar. Ayrıca alev alma konusunda gösterdiği direnç ve leke koruma konusundaki performansıyla en özel ve kullanışlı halıların başında gelir. Halıların fiyatının belirlenmesindeki bir diğer unsur ise boyutlarıdır. Kaliteleri, desenleri, malzemeleri aynı olsa bile antrede kullandığınız küçük halı ile salonunuzda kullandığınız büyük halının fiyatı haliyle aynı olmayacaktır.

Son olarak tasarım ve desenlerinde sunulan özen ile, halılar kaliteli ve zengin bir duruşa sahip olurlar. Desenlerinde kullanılan özel dokunuşlar, kabartmalı ve renkli tasarımlar halının tamamen farklı bir havaya bürünmesine ve dolayısıyla fiyatının da artmasına neden olur.

Bu yazımızda sizler için halı modellerini galeri olarak tanıtım amaçlı derledik.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ